Постинг
01.10.2023 16:59 -
ЗА РАБОТНИЧЕСКАТА КЛАСА И ДРУГИТЕ КЛАСИ,ИЗОБРЕТЕНИ ОТ ЛЪЖЛИВИЯ МАРКСИЗЪМ
Автор: bojil
Категория: Политика
Прочетен: 2689 Коментари: 14 Гласове:
Последна промяна: 13.10.2023 05:43
Прочетен: 2689 Коментари: 14 Гласове:
52
Последна промяна: 13.10.2023 05:43
Работническата класа,доколкото можем да я приемем за такава няма право да нарушава правата и свободите на другите класи,понеже така се превръща в расистко съсловие и нарушава правата на човека. Основно право на човека е да създава различни видове класи които да си сътрудничат,а не да воюват една срещу друга като глупаци. Да проявяваш антагонизъм към другите класи и да ги обявяваш за твои врагове е вид расизъм и клаустрофобия т.е.- психично отклонение.
Да разглеждаш работническата класа като нещо по-висше от другите класи означава да противопоставиш индустриалните работници на селяните,които си имат друг поминък и свои парчета земя а животът показва,че това са най-често едни и същи хора,които у дома са си селски стопани,а в завода са работници или дори инженери. Едните и другите често са роднини и да ги насъскваш едни срещу е престъпление,което Царска България е трябвало да наказва в пъти по-строго от това,което всъщност е правила.
Комунистите и социалистите пък са спекуланти,решили да създават хаос в обществото в интерес на чужди държави. Те имат обичай да издигат професията РАБОТНИК над всички останали и да я превръщат в култ,което е глупаво и смешно. Да казваш "Слава на работниците" например е все едно като да казваш "Слава на тромпетистите", "Слава на наркоманите" и "Слава на безработните", а такова мислене във всички случаи се оказва примитивно та и глупаво.

Същата глупост е да създаваш работническо-селски комитети: това е все едно да създадеш цигуларо-барабанджийски, жетваро-козарски и астрономо-футболистки комитети! Казано другояче всички споменати професии,та дори министерската и бижутерската си имат достойно място в обществото и ние не можем да даваме решаващо предимство на само една от тях и да ощетяваме останалите,понеже ще разрушим вековните устои на обществото,преодолели изпитанията на времето и ще дезинтегрираме цялото общество,което се случи за съжаление в България.
Да издигаш лозунга "Цялата власт на работниците" е все едно да кажеш "Цялата власт на рибарите и кавалджиите" или "Цялата власт на баскетболистите": е с какво една избрана от нас професия е по-важна и по-добра от другите,та да я издигаме над тях? Работниците в реалния живот са дори паразитстваща прослойка понеже не произвеждат своята храна,а разчитат на селските стопани и скотовъдци да им я произведат т.е.- индустриалните и промишлени работници не струват пукната пара без дейността на земеделци и скотовъдци,без които ще измрат от глад! От тази гледна точка се оказва,че земеделските и скотовъдни стопани са хиляда пъти по-ценни и по-важни от любимите на комунизма промишлени работници,понеже без храна всички партийни секретари,работнически комитети и политкомисари ще изпукат от глад! Казаното дотук е напълно достатъчно,за да рзберем доколко е важна работническата "класа" и защо е глупаво да я издигаме над останалите!
Капиталистите пък са водачи и организатори на работническата "класа",ако не и нейни съдатели понеже,ако погледнем реално на нещата,работници без капиталисти са като коли без шофьори и детски градини без деца. Практиката у нас доказа,че това отново са едни и същи хора- много бивши работници у нас станаха капиталисти а много инженери,военни и учители станаха работници т.е.- често няма ясна граница между едните и другите,а нещата са размити и относителни. Работник без капиталист може да съществува само в примитивни и първобитни общества,когато условията на труд били толкова тежки,че никаква принадена стойност не е можело да се създава,а хората са се борели за своето оцеляване.
Това правило,приложено към социализма означава,че или социализмът трябва да се примитивира и да се върне лъм първобитния начин на живот т.е. към борба за оцеляване на хората,или "партията на работниците" да създаде нова капиталистическа класа. Логичния развой на обществата,подчинени на комунистическата глупост "свят без капиталисти" наистина ни поведе назад към примитивизма,което наложи на червените партии да създадат партиен капитализъм в две форми:
1. Българо-руска: капиталист става всеки висш кадър на "партията" или неин близък довереник,който е "избран" от червения елит. Тази форма обаче превърна елита на партиите в червени мафии, монополисти и престъпници,а повечето му членове бяха такива още по рождение,поради което мафиотското им "дело" стана процъфтяващо за десетки години.
2. Китайска: капиталист става самата партия,т.е.- държавата. Тази форма е много по-силна и организирана от другата,понеже води организирана борба срещу всеки опит на работника да защити човешките си права,което я прави много по-успешна и ненаказуема. Тя ежедневно се гаври с принципите на червените революции и стига дотам,че много западни държави се поблазниха от китайския "пример" и станаха склонни да го приложат към своите общества,за да парират всеки опит за съпротива срещу потайните им помисли да бръкнат в джоба на всеки човек,та дори и на неродените деца.
Крайния резултат на социализма в такъв случай е само един- смяна на едни капиталисти с други от което следва,че червените революции са били празна и глупава работа,която срива много държавни икономики и връща развоя им назад,а техните жители влизат във фазата на примитивния капитализъм векове след другите държави! Изводът,който може да направим в случая е прост- "революцията" е дирижиран от чужбина начин,по който едни държави сриват икономиката на други и ги превръщат в свои колонии по един или друг начин т.е.- ако ние днес сме "колония" на САЩ или Европа,както разправят червените имбецили,вината е най-вече тяхна и на червената им партия т.е. на любимата им Москва,която ги създаде и докара в нашето общество!
Да разглеждаш работническата класа като нещо по-висше от другите класи означава да противопоставиш индустриалните работници на селяните,които си имат друг поминък и свои парчета земя а животът показва,че това са най-често едни и същи хора,които у дома са си селски стопани,а в завода са работници или дори инженери. Едните и другите често са роднини и да ги насъскваш едни срещу е престъпление,което Царска България е трябвало да наказва в пъти по-строго от това,което всъщност е правила.
Комунистите и социалистите пък са спекуланти,решили да създават хаос в обществото в интерес на чужди държави. Те имат обичай да издигат професията РАБОТНИК над всички останали и да я превръщат в култ,което е глупаво и смешно. Да казваш "Слава на работниците" например е все едно като да казваш "Слава на тромпетистите", "Слава на наркоманите" и "Слава на безработните", а такова мислене във всички случаи се оказва примитивно та и глупаво.

Същата глупост е да създаваш работническо-селски комитети: това е все едно да създадеш цигуларо-барабанджийски, жетваро-козарски и астрономо-футболистки комитети! Казано другояче всички споменати професии,та дори министерската и бижутерската си имат достойно място в обществото и ние не можем да даваме решаващо предимство на само една от тях и да ощетяваме останалите,понеже ще разрушим вековните устои на обществото,преодолели изпитанията на времето и ще дезинтегрираме цялото общество,което се случи за съжаление в България.
Да издигаш лозунга "Цялата власт на работниците" е все едно да кажеш "Цялата власт на рибарите и кавалджиите" или "Цялата власт на баскетболистите": е с какво една избрана от нас професия е по-важна и по-добра от другите,та да я издигаме над тях? Работниците в реалния живот са дори паразитстваща прослойка понеже не произвеждат своята храна,а разчитат на селските стопани и скотовъдци да им я произведат т.е.- индустриалните и промишлени работници не струват пукната пара без дейността на земеделци и скотовъдци,без които ще измрат от глад! От тази гледна точка се оказва,че земеделските и скотовъдни стопани са хиляда пъти по-ценни и по-важни от любимите на комунизма промишлени работници,понеже без храна всички партийни секретари,работнически комитети и политкомисари ще изпукат от глад! Казаното дотук е напълно достатъчно,за да рзберем доколко е важна работническата "класа" и защо е глупаво да я издигаме над останалите!
Капиталистите пък са водачи и организатори на работническата "класа",ако не и нейни съдатели понеже,ако погледнем реално на нещата,работници без капиталисти са като коли без шофьори и детски градини без деца. Практиката у нас доказа,че това отново са едни и същи хора- много бивши работници у нас станаха капиталисти а много инженери,военни и учители станаха работници т.е.- често няма ясна граница между едните и другите,а нещата са размити и относителни. Работник без капиталист може да съществува само в примитивни и първобитни общества,когато условията на труд били толкова тежки,че никаква принадена стойност не е можело да се създава,а хората са се борели за своето оцеляване.
Това правило,приложено към социализма означава,че или социализмът трябва да се примитивира и да се върне лъм първобитния начин на живот т.е. към борба за оцеляване на хората,или "партията на работниците" да създаде нова капиталистическа класа. Логичния развой на обществата,подчинени на комунистическата глупост "свят без капиталисти" наистина ни поведе назад към примитивизма,което наложи на червените партии да създадат партиен капитализъм в две форми:
1. Българо-руска: капиталист става всеки висш кадър на "партията" или неин близък довереник,който е "избран" от червения елит. Тази форма обаче превърна елита на партиите в червени мафии, монополисти и престъпници,а повечето му членове бяха такива още по рождение,поради което мафиотското им "дело" стана процъфтяващо за десетки години.
2. Китайска: капиталист става самата партия,т.е.- държавата. Тази форма е много по-силна и организирана от другата,понеже води организирана борба срещу всеки опит на работника да защити човешките си права,което я прави много по-успешна и ненаказуема. Тя ежедневно се гаври с принципите на червените революции и стига дотам,че много западни държави се поблазниха от китайския "пример" и станаха склонни да го приложат към своите общества,за да парират всеки опит за съпротива срещу потайните им помисли да бръкнат в джоба на всеки човек,та дори и на неродените деца.
Крайния резултат на социализма в такъв случай е само един- смяна на едни капиталисти с други от което следва,че червените революции са били празна и глупава работа,която срива много държавни икономики и връща развоя им назад,а техните жители влизат във фазата на примитивния капитализъм векове след другите държави! Изводът,който може да направим в случая е прост- "революцията" е дирижиран от чужбина начин,по който едни държави сриват икономиката на други и ги превръщат в свои колонии по един или друг начин т.е.- ако ние днес сме "колония" на САЩ или Европа,както разправят червените имбецили,вината е най-вече тяхна и на червената им партия т.е. на любимата им Москва,която ги създаде и докара в нашето общество!
Вълнообразно
С ИДВАНЕТО НА ТРЪМП, ПУТИН ЩЕ ТРЯБВА ДА ...
Известен кулинарен съвет от шеф-готвач: ...
ГРЪЦКИЯТ ГЕОГРАФ СТРАБОН ИЗГЛЕЖДА E ЗНАЕ...
Известен кулинарен съвет от шеф-готвач: ...
ГРЪЦКИЯТ ГЕОГРАФ СТРАБОН ИЗГЛЕЖДА E ЗНАЕ...
ме ке ке
Бееее
цитирайБееее
и в днешно време. В комплекта към инструментите са им добавили висящи тонколони.
Пък аз се питам къде щеше да работи работническата класа без средствата за производство (които определено държавата не е измислила, а са плод на усилията на лентяите учени и мръсните долни индустриални собственици)....
Не ми идва наум държава, която да развива високи технологии, но да е останала без селско стопанство?
цитирайПък аз се питам къде щеше да работи работническата класа без средствата за производство (които определено държавата не е измислила, а са плод на усилията на лентяите учени и мръсните долни индустриални собственици)....
Не ми идва наум държава, която да развива високи технологии, но да е останала без селско стопанство?
винаги има... дано помогне
цитирайkrumbelosvet написа:
ме ке ке
Бееее
Бееее
Ти напоследък, когато прочетеш моя статия така си изгубваш ума и дума, че сякаш изпадаш в някакъв екстаз и започваш да мецаш само по маймунски, а човешкия език го забравяш начаса! :) :)
zaw12929 написа:
винаги има... дано помогне
Правилно - дано!
dobrodan написа:
и в днешно време. В комплекта към инструментите са им добавили висящи тонколони.
Пък аз се питам къде щеше да работи работническата класа без средствата за производство (които определено държавата не е измислила, а са плод на усилията на лентяите учени и мръсните долни индустриални собственици)....
Не ми идва наум държава, която да развива високи технологии, но да е останала без селско стопанство?
Пък аз се питам къде щеше да работи работническата класа без средствата за производство (които определено държавата не е измислила, а са плод на усилията на лентяите учени и мръсните долни индустриални собственици)....
Не ми идва наум държава, която да развива високи технологии, но да е останала без селско стопанство?
Много е вярно приятелю - без средствата за производство и без желанието на капиталиста да го развива работниците заминават или на село при своите роднини, или се превръщат в наркомани и улични разбойници... Капиталистът не ги задължава да му работят, та да може да им "бърка в джоба", а споразумението за работа винаги е двустранно т.е. - работникът е дал предварително обещание, че е съгласен да работи при записаните в договора условия. А когато вече е почнал изведнъж да му хрумне че го крадат - да напуска като не му изнася тогава и да си търси друга работа, а не да се чуди как да открадне и той!... Работник да поиска повече заплата нерядко е нещо справедливо, но понякога това означава, че той иска да бръкне в джоба на селските стопани и да ги принуди да работят повече за него отколкото за другите т.е. - той да се храни по-добре от самите производители ...
За да не лентяйстват учените трябва да работят в т.н. шарашки под строг полицейски контрол при максимална изолация.
цитирайИ анти-кукуригу.
Драги колега, мислите ти са такива, че цаслужават само онговор НЕчленоразделен,
Все пак, кукуригу е па-добре от квака-квак.
цитирайДраги колега, мислите ти са такива, че цаслужават само онговор НЕчленоразделен,
Все пак, кукуригу е па-добре от квака-квак.
По времето на Маркс капитализмът е ДИВ. Работният ден е 10-12 часа и повече, а заплащането не стига за храна. Работниците са принудени да не се женят, щото няма къде да настанят жена, че и деца. Но жените все пак раждат деца, и те започват работа във фабриките преди да навършат 7-8 годишни... За тая "НЕ-класа" според тебе, животът си е един ад, АД, А Д. А тя е МНОГОБРОЙНА, не като сега.
А ти пишеш за някакви договори, които подписва работника (неграмотен на 90%). То СЕГА няма такива договори.
цитирайА ти пишеш за някакви договори, които подписва работника (неграмотен на 90%). То СЕГА няма такива договори.
vladtepes написа:
За да не лентяйстват учените трябва да работят в т.н. шарашки под строг полицейски контрол при максимална изолация.
Това сигурно е прилагано от Сталин, щото тоя гангстер и крадец не е обичал по-знаещите от него
krumbelosvet написа:
И анти-кукуригу.
Драги колега, мислите ти са такива, че цаслужават само онговор НЕчленоразделен,
Все пак, кукуригу е па-добре от квака-квак.
Драги колега, мислите ти са такива, че цаслужават само онговор НЕчленоразделен,
Все пак, кукуригу е па-добре от квака-квак.
Ее благодаря - трогва ме изискания ти стил! :)
krumbelosvet написа:
По времето на Маркс капитализмът е ДИВ. Работният ден е 10-12 часа и повече, а заплащането не стига за храна. Работниците са принудени да не се женят, щото няма къде да настанят жена, че и деца. Но жените все пак раждат деца, и те започват работа във фабриките преди да навършат 7-8 годишни... За тая "НЕ-класа" според тебе, животът си е един ад, АД, А Д. А тя е МНОГОБРОЙНА, не като сега.
А ти пишеш за някакви договори, които подписва работника (неграмотен на 90%). То СЕГА няма такива договори.
А ти пишеш за някакви договори, които подписва работника (неграмотен на 90%). То СЕГА няма такива договори.
Правилно - капитализмът се е променил, работниците също но "Капиталът" НЕ което означава, че този "труд" (или може би тръд? :) ) на Маркс е вече безнадеждно остарял и не отговаря на днешните действителности!
13.
batogo -
Чест и почитания за точната диагноза, поставена от теб на социализъма, приятелю!
06.11.2023 12:09
06.11.2023 12:09
Крайния резултат на социализма в такъв случай е само един- смяна на едни капиталисти с други от което следва,че червените революции са били празна и глупава работа,която срива много държавни икономики и връща развоя им назад,а техните жители влизат във фазата на примитивния капитализъм векове след другите държави! Изводът,който може да направим в случая е прост- "революцията" е дирижиран от чужбина начин,по който едни държави сриват икономиката на други и ги превръщат в свои колонии по един или друг начин т.е.- ако ние днес сме "колония" на САЩ или Европа,както разправят червените имбецили,вината е най-вече тяхна и на червената им партия т.е. на любимата им Москва,която ги създаде и докара в нашето общество!
Нагоре
цитирайНагоре
14.
bojil -
(Чест и почитания за точната диагноза, поставена от теб на социализъма, приятелю!)
08.11.2023 23:45
08.11.2023 23:45
batogo написа:
Крайния резултат на социализма в такъв случай е само един- смяна на едни капиталисти с други от което следва,че червените революции са били празна и глупава работа,която срива много държавни икономики и връща развоя им назад,а техните жители влизат във фазата на примитивния капитализъм векове след другите държави! Изводът,който може да направим в случая е прост- "революцията" е дирижиран от чужбина начин,по който едни държави сриват икономиката на други и ги превръщат в свои колонии по един или друг начин т.е.- ако ние днес сме "колония" на САЩ или Европа,както разправят червените имбецили,вината е най-вече тяхна и на червената им партия т.е. на любимата им Москва,която ги създаде и докара в нашето общество!
Нагоре
Нагоре
Голяма благодарност за неотклонната ти подкрепа - добре дошъл Приятелю!
Търсене
Блогрол
1. Интересен комплект от финансови съвети
2. Русия искала да провали Илинденското въстание
3. Няма "славянска" азбука- има Българска
4. Как бе посърбен Българския град Пирот
5. Съвецки грабежи в България до 1947 г.
6. Коронавирусите не са нови за човека
7. Русия помагала на турците в арменския геноцид и карала султана да окупира половин България
8. Ботев за истинския лик на сърбите и "румънците"
9. Българските контрачети през Втората световна война
10. 6-те ястребинчета убити от шумкари,за да не ги издадат
11. Руският фокус с македонския заек
12. Какво е направила Русия за България
13. Царска Русия забранявала украинския език,няма общо с Кирил и Методий
14. Уранови находища в България
15. Насраните руски орли - велики стихове
16. Фалшивата ни история е резултат от руската хибридна война срещу нас
17. Москва се е подписала под договор, изрично позволяващ разширяване на НАТО
18. Съвецките чутури не са изкуство,а червена пропаганда срещу народа ни
19. Русия умишлено оставяла хората си да измират от глад,за да краде подаяния от Запада
2. Русия искала да провали Илинденското въстание
3. Няма "славянска" азбука- има Българска
4. Как бе посърбен Българския град Пирот
5. Съвецки грабежи в България до 1947 г.
6. Коронавирусите не са нови за човека
7. Русия помагала на турците в арменския геноцид и карала султана да окупира половин България
8. Ботев за истинския лик на сърбите и "румънците"
9. Българските контрачети през Втората световна война
10. 6-те ястребинчета убити от шумкари,за да не ги издадат
11. Руският фокус с македонския заек
12. Какво е направила Русия за България
13. Царска Русия забранявала украинския език,няма общо с Кирил и Методий
14. Уранови находища в България
15. Насраните руски орли - велики стихове
16. Фалшивата ни история е резултат от руската хибридна война срещу нас
17. Москва се е подписала под договор, изрично позволяващ разширяване на НАТО
18. Съвецките чутури не са изкуство,а червена пропаганда срещу народа ни
19. Русия умишлено оставяла хората си да измират от глад,за да краде подаяния от Запада
